Masz pytania?

Ostatnia aktualizacja: 18 maja 2019 r.

Gdzie odbędzie się Hero Run – ekstremalny bieg z przeszkodami?

 • 28 lipca Ogrodniczki, na terenie dawnej żwirowni. Gwarantuje to mnóstwo emocji i dodatkowych wyzwań związanych z ukształtowaniem terenu. Ogrodniczki znajdują się 12 km od centrum Białegostoku, a tylko 6 km od granic miasta, na trasie Białystok-Supraśl.

Czym jest HeroRun? To bieg czy wyzwanie? Co to jest? O co w nim chodzi?

 • HERO RUN jest biegiem z przeszkodami, choć nie jest to bieganie, jakie znasz z biegów ulicznych. Chodzi o to, a może biega o to, żeby pokonać wyznaczony dystans i pokonać przeszkody jakimi naszpikowana będzie trasa. Przeszkody są bardzo różne, od naturalnych (błoto, woda, górki, żwir) po sztuczne, specjalnie wybudowane przez nas (ścianki, zasieki, trawersy, małpie gaje). Tak! Jest to wyzwanie… ale kto z nas nie lubi wyzwań? Pomyśl o satysfakcji z ukończenia takiego biegu! 

Kto może wziąć udział w Hero Run?

 • udział w biegu z przeszkodami Hero Run może wziąć każdy, kto ma ukończone w dniu biegu 16 lat. Jasne, że łatwiej będzie ukończyć bieg, jeżeli jesteś aktywny, uprawiasz jakiś sport. Niektórzy lubią jednak jak jest trudniej, więc Hero Run jest dla każdego 🙂

Na jakim dystansie jest bieg?

 • W Ogrodniczkach czeka Cię minimum 7 km. Jednak nie będzie to zwykłe 7 km 😉 Naszpikujemy ten dystans 30 -35  przeszkodami! 

Ile przeszkód znajduje się na trasie? Czego można się spodziewać?

 • HERO RUN to nie tylko przeszkody wybudowane przez nas. Miejsca rozgrywania naszych biegów z przeszkodami dobieramy pod kątem ukształtowania terenu. Kierujemy się zasadą „Musi być trudno nawet bez przeszkód”. Teraz dołóż sobie do tego przeszkody wybudowane przez nas i masz wyobrażenie tego, co czeka na Ciebie na HERO RUN.
 • Na trasie przewidzieliśmy 30 przeszkód… lub trochę więcej, kto by to liczył. Zbudujemy dla Was ścianki, zasieki, liny, siatki do wspinania. Poza przeszkodami zbudowanymi przez nas, będą przeszkody „ufundowane” przez naturę, a z tym nie ma żartów. Czekają na Was piaski, błoto, woda, pagórki… no dobra, będzie sporo podbiegów na wszystkich edycjach HERO RUN. 

O co chodzi z tymi falami startowymi?

 • Biegi z przeszkodami wyglądają, z natury rzeczy, zupełnie inaczej niż biegi uliczne. Start wszystkich zawodników razem spowodowałby korki przed przeszkodami, jak w Warszawie w godzinach szczytu. Dlatego będziemy puszczali Was falami, od 30 do 100 osób z przesunięciem czasowym 15-30 min. (w zależności od biegu).  Wszystkie informacje o godzinach startów znajdziesz w podstronach dotyczących konkretnego biegu.

Czy mogę zmienić falę?

 • tylko na taką, w której są ewentualnie miejsca. Należy zgłosić to pisząc na adres zapisy@bialystokbiega.pl.  Start w innej fali niż wynika to z listy startowej będzie skutkowało dyskwalifikacją.

Jak możemy wystartować w jednej fali wspólnie ze znajomymi?

 • to proste. Postarajcie się zapisać na bieg mniej więcej w tym samym czasie zaznaczając tę samą falę startową. Zdecydowanie zachęcamy do wspólnego startu, będzie raźniej i weselej. Jeżeli nie uda się Wam przy zapisach, napiszcie do nas, postaramy się znaleźć rozwiązanie, abyście mogli pobiec razem.

Czy wszystkie przeszkody będą znane przed startem HERO RUN?

 • część tak, a część pozostanie naszą słodką tajemnicą, aż do dnia startu. Nie ma się jednak czego obawiać, każdą przeszkodę da się pokonać, jak nie samodzielnie to z pomocą innych… jak i taka forma nie przejdzie, to zrobisz karne burpee i polecisz dalej. 

Co to są burpee?

W armii amerykańskiej przez burpee sprawdzano zwinność, sprawność i koordynację rekrutów. U nas będziesz je wykonywał za brak pokonania przeszkody. Jak takie ćwiczenie wygląda?

Pojedyncze powtórzenie wygląda następująco:

 1. zaczynasz w pozycji stojącej,
 2. opuszczasz ręce do ziemi,
 3. wyrzucasz nogi do tyłu i przechodzisz do podporu przodem,
 4. kładziesz się na brzuchu,
 5. podnosisz się na rękach,
 6. przyciągasz nogi,
 7. wstajesz i wyskakujesz wyciągając ręce do góry.

Proste prawda? Mocno upraszczając to takie „padnij-powstań”.  I tak 20 razy.

Są też plusy takiego „karniaka” 🙂 W ćwiczenie angażowane są niemal wszystkie mięśnie. Plecy trzymają stabilizację, pośladki i mięśnie dwugłowe ud odpowiadają za wyrzut nóg, brzuch za ich powrót. Nie ma tego złego…. 🙂

Co jeśli nie jestem w stanie pokonać danej przeszkody?

 • podejmujesz próbę, jeżeli nie wychodzi, robisz karne burpee – 20 razy. Potem lecisz dalej w nadziei, że kolejną przeszkodę pokonasz już bez problemu.

Co jeśli nie będę w stanie ukończyć HeroRun?

 • wiemy, że bieg z przeszkodami to wyzwanie, ale dlaczego miałbyś nie ukończyć tego biegu? Jeżeli jednak dojdziesz do wniosku, że chcesz się wycofać, oczywiście masz taką możliwość. Bezwzględnie musisz zgłosić ten fakt na mecie lub Biurze Zawodów. Musisz też oddać swój chip do pomiaru czasu. To jest bardzo ważne, żebyśmy nie szukali Cię potem na trasie do rana 🙂 

Czy kibice są mile widziani na Hero Run?

 • jasne, że tak! Twoi znajomi, rodzina na pewno z chęcią zobaczą Ciebie w akcji i przywitają na mecie. O przytuleniu zapomnij (błoto), ale uśmiech będzie, to gwarantujemy. 

Czy wstęp kibiców jest płatny?

 • nie, kibice mogą wejść bezpłatnie na teren Hero Run. Zwracamy jedynie uwagę, żeby kibice nie przeszkadzali uczestnikom i nie wchodzili do stref przeznaczonych tylko dla uczestników.

Czy na miejscu będą akceptowane karty czy wyłącznie gotówka?

 • wyłącznie gotówka

Czy będzie możliwość umycia się po biegu?

 • tak, jakaś woda się znajdzie. Nie dopuścimy, żebyś ubłocony wsiadał do samochodu, ale nie licz na ciepłą wodę. Pamiętajmy, że to są warunki polowe, a poza tym, jesteś przecież Hero!

Czy będzie prowadzony pomiar czasu? 

 • tak, będziemy sprawdzali ile zajmie Tobie pokonanie trasy HERO RUN. Wprowadziliśmy również klasyfikację wiekową, więc będziesz miał okazję porównać się z innymi z podobnym do Twojego peselem. 

Na ile wcześniej przed swoim startem muszę być na miejscu?

 • bądź przynajmniej godzinę przed startem. Jak się spóźnisz, będziesz czekał na start z ostatnią falą! Weź pod uwagę, że w biurze zawodów może być kolejka po odbiór pakietów startowych.

Czy w pojedynkę dam radę ukończyć bieg, czy muszę startować w drużynie?

 • w grupie będzie weselej i z pewnością kumple podadzą pomocną dłoń. Jednak na biegach z przeszkodami, bardzo szybko inni uczestnicy staną się Twoimi kumplami. Jesteś sam? Spoko. Nie zastanawiaj się, przecież nie będziesz jedyny na trasie! W pokonaniu przeszkód na pewno inni podadzą pomocną dłoń. Oczywiście na pomoc możesz liczyć, jeżeli nie biegniesz w fali LEGEND. Fala LEGEND to inne prawa i inne obowiązki. O naszych zasadach poczytasz niżej.

O co chodzi z seriami Legend, Challenger i Beginner?  

Co zabrać ze sobą na bieg?

 • przede wszystkim dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem oraz Oświadczenie. Bez tego nie odbierzesz pakietu!
 • jeżeli pakiet odebrałeś, to na pewno przydadzą się rękawiczki „wampirki” lub podobne. Znajdziesz je w każdym markecie budowlanym lub ogrodniczym. 
 • zabierz ze sobą buty, których nie będzie żal pomoczyć i ubłocić. Koszulkę dostaniesz w pakiecie, ale spodenki też weź ze sobą 😉 z doświadczenia wiemy, że najlepiej sprawdzają się obcisłe krótkie lub długie spodnie (leginsy).
 • zabierz ze sobą odzież na zmianę po biegu. Kompletną odzież. Gwarantujemy, nie zostanie na Tobie sucha nitka.

Czy przewidzieliście toalety?

 • oczywiście! Toalety będą znajdowały się w pobliżu strefy startu/mety.

Czy będę mógł gdzieś zostawić swoje rzeczy w czasie biegu?

 • tak, przygotowane będzie miejsce na depozyt, gdzie możesz zostawić swoje rzeczy.

Czy będą przebieralnie w miejscu imprezy?

 • tak, zapewnimy osobne przebieralnie dla Pań i Panów, gdzie będziecie mogli przebrać się przed i po biegu.

Czy na trasie przewidziany jest punkt z wodą do picia?

 • jasne! Poza wodą, przez którą będziecie musieli brodzić, wszak to bieg z przeszkodami, pomyśleliśmy o punkcie z wodą do picia na trasie. 

Czy muszę umieć pływać?

 • absolutnie nie. Przejście przez wodę przewidziane jest w takim miejscu, abyś cały czas miał komfort dotykania stopami dna. Innymi słowy, dna sięgniesz na pewno 😉

Czy mogę przyjść z psem?

 • przyjść z psem tak, najlepiej jeszcze z kimś z rodziny lub przyjaciół, kto będzie się mógł Twoim pupilem zająć podczas Twojego startu. Psa na trasę biegu nie będziesz mógł zabrać! 

Czy na miejscu będzie pomoc medyczna?

 • zdecydowanie tak. Opieka medyczna będzie zapewniona na mecie, ale również na trasie biegu w kilku miejscach. Jeżeli źle się poczujesz lub doznasz kontuzji zgłoś ten fakt do wolontariuszy, którzy będą przy przeszkodach.

Czy będziecie wykonywać zdjęcia podczas biegu? Gdzie i jak mogę je dostać?

 • tak, nasi fotografowie będą robili zdjęcia w czasie biegu. Zdjęcia będą do pobrania na naszym profilu na Facebooku. Możesz też poprosić znajomych, żeby robili fotki – jesteśmy pewni, że przy niejednej przeszkodzie będziesz miał minę wartą uwiecznienia 😉

Czy potrzebujecie wolontariuszy do pomocy?

 • tak, cały czas szukamy wolontariuszy do pomocy. Jeżeli chcesz nam pomóc, lub znasz kogoś kto chce zaangażować się w pomoc przy biegu z przeszkodami – zapraszamy! Formularz znajduje się w zakładce „Wolontariat”.

Czy zapewniacie parkingi na terenie imprezy?

 • parking będzie znajdował się ok. 700 m od miejsca startu (w miejscowości Ogrodniczki, po lewej stronie jadąc z Białegostoku). Parking będzie za symboliczną opłatą 5 zł, którą pobiera Ochotnicza Straż Pożarna na potrzeby swojej działalności.

Gdybym chciał współpracować z HeroRun to do kogo mam uderzyć?

 • pisz śmiało na fundacja@bialystokbiega.pl

Pełny regulamin Hero Run znajdziesz tutaj: REGULAMIN

Jak dojechać do Ogrodniczek?

Hero Run w OgrodniczkachCzytaj także: